Nxënësit shkollës “Jeronim De Rada”, bëhen pjesë e projektit “Kujtojmë për të mos harruar”

Vijon projekti: “Kujtojmë për të mos harruar” me nxënësit e shkollës “Jeronim de Rada” Faqja zyrtare e shkolles 9 vjecare Jeronim De Rada dhe me mbështetjen e OSBE -së. Ky projekt zhvillohet në kuadër të programit të lançuar nga Ministria e Kulturës, Edukimi përmes Kulturës dhe ka si qëllim njohjen e brezave të rinj me të kaluarën e errët komuniste shqiptare si dhe ndërgjegjësimin e tyre rreth pasojave të komunizmit.
Me anë të këtij projekti nxënësit pjesëmarrës patën mundësi jo vetëm të vizitojnë muzeun por edhe të bashkëbisedojnë me z. Agim Hakcani, i dënuar nga regjimit komunist për sabotim dhe agjitacion e propagandë me 15 vite burg.

2018-03-03T11:12:07+00:00